3 czerwca 2026 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego 3-4 latków i 5-6 latków ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej po raz dwunasty wzięły udział
w ogólnopolskiej akcji Sprintem do maratonu.
Głównym celem corocznego maratonu przedszkolaków organizowanego przez miesięcznik Bliżej Przedszkola jest popularyzowanie biegania, wyrabianie sportowych nawyków, promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasze zawody biegowe poprzedzone krótką rozgrzewką odbyły się na wyznaczonym torze przy placu zabaw. W biegach wzięło udział 37 zawodników, którzy
w różnych grupach i parach na dystansie 25 metrów pokonali łącznie 9 725 metrów. Nasi mali maratończycy w nagrodę za przebiegnięty dystans otrzymali pamiątkowe medale. Projekt Sprintem do maratonu pokazuje najmłodszym, że sport to przede wszystkim świetna zabawa i mnóstwo radości.
Do zobaczenia za rok!




