Dnia 03 marca 2026 roku uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej pojechali do Teatru im. J. Osterwy w Lublinie na spektakl „Balladyna” w reżyserii Jana Hussakowskiego.
Przedstawienie wzbogacone o nowoczesne formy przekazu, takie jak multimedialna scenografia i przypisy, światło stroboskopowe i głośna muzyka zrobiło bardzo duże wrażenie zarówno na uczniach, jak i towarzyszących im nauczycielach.




